ANIMAL FLASHCARDS

0
3307
- Reklam -

Animal Flashcards

Bu üründe hayvanlar ile ilgili hafıza kartları, oyun kartları ve kes yapıştır aktivite kartları için hazırlanmış resimli toplam 60 kelime kartı mevcuttur.

Tıkla satın al : https://ingilizcemarketi.com/urun/60-adet-resimli-kelime-kartlari-hayvanlar-ile-ilgili/

Ürün PDF şeklinde dijital üründür. Satın alınca hemen indirip, bastırıp kullanabilirsiniz. Basılı ürün satışı yoktur.

Kelime kartlarını 3 ayrı grupta hazırladım.

Birinci gruptaki kartlar eşleştirme kart oyunu için hazırlandı. Kartların çıktısını aldıktan sonra kesip oyun için hazırlanır. Daha sonra kartlar ters çevirerek tek tek açılarak eşleştirmeye çalışılır. Eşleri bulan kartları alır. En çok kart toplayan kazanır. Oyun 2 veya daha fazla kişiyle oynanabilir. Tek kişi için bile eğlenceli bir oyun. Kelimeleri görselleri ile hafızada eşleştirmek akılda kalmasını ve öğrenmenin kolaylaşmasını sağlar.

İkinci gruptaki kartlar kesip deftere vb. yapıştırılarak liste halinde verilen kelimeleri resimlerin altına yazarak öğrenmeyi pekiştirme amacıyla hazırladım. Bu etkinlik hem kelimelerin doğru hatırlanmasını hem de yazılışlarının kolayca öğrenilmesini sağlar.

Üçüncü gruptaki kartlar ise kelimelerin görselleri ile kalıcı hafızaya daha kolay yerleşerek öğrenilmesini sağlayacak şekilde hazırlandı. Sınıf içinde, evde veya istenen her yerde kelimeleri kolayca öğrenmek, tekrar yapmak ve İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getirecek oyunlar oynamak için kullanılabilir.

Seviye : İlkokul ve Ortaokul için uygundur.

Çocuklar oyun oynayarak öğrenmeyi severler. Özellikle fotoğraflı kartlar kelime öğrenmeyi keyifli hale getirerek kolaylaştırmakta İngilizce öğrenmeye de ilgiyi  arttırmaktadır.

Bu uygun fiyatlı kelime kart setini kaçırmayın.

Ayrıca 2/3/4. Sınıf İngilizce derslerine bu web sayfasında İlkokul bölümünden ve bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/playlist?list=PLSgpQDrUSYp9ZtblV9B6_9ylgm8L2j1Eu

Kanala abone olun. Ücretsizdir

- Reklam -

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz