Temel Fiiller Resimli Kelime ve Hafıza Oyun Kartları

0
4053
- Reklam -

Temel Fiiller Resimli Kelime ve Hafıza Oyun Kartları

Bu üründe mutlaka bilinmesi gereken en temel 95 adet fiili görseller, İngilizce ve Türkçe karşılıkları ile öğretme amacıyla hazırlanmış bilgi kartları (flashcards) ve hafıza kartları bulunmaktadır. Cümle kurmada ve anlamada en önemli kelime olan fiilleri kolayca öğrenip öğretebileceksiniz. Ürün sadece kelime öğretmek için değil gramer konularını pekiştirmek ve speaking amaçlı da kullanılabilir.

Tıkla satın al : https://ingilizcemarketi.com/urun/60-adet-resimli-kelime-kartlari-hayvanlar-ile-ilgili/

İngilizce öğrenirken konuşma, yazma ve okuduğunu anlamada cümle içinde geçen en önemli kelimeler olan fiillerden en temel, mutlaka bilinmesi gereken 95 tanesini bu üründe bulabilirsiniz. Başlangıç ve orta seviyede en çok karşımıza çıkan fiilleri görseller eşliğinde öğrenmek akılda kalıcılığı arttıracaktır.

Kartlar 2 grupta hazırlandı.

  • Birinci gruptaki kartlar (flashcards) ön tarafında kelimenin görseli ve İngilizcesi, arka tarafında Türkçe anlamı yazılı şekildedir. Bu kartları kullanarak kelimeleri öğrendikten sonra önce İngilizce kısımları üste gelecek şekilde dizip, bir kart seçip Türkçesini söylemeye çalışarak eğlenceli bir tekrar ile pekiştirme yapılabilir. Bu sırada bilemediğiniz ve zorlandığınız kartları yana ayırıp yeniden tekrar yaparak eksiksiz hepsini öğrenebilirsiniz.
  • İşi biraz daha zorlaştırıp kartların Türkçe anlamı yazılı tarafı üste gelecek şekilde çevirip kart seçip İngilizcesini söylemeye  de çalışabilirsiniz.
  • İkinci kart grubu ise hafıza kart oyunu için tasarlandı. Tüm kartları önlü arkalı bastırıp, kesip oynamaya hazır hale getirdikten sonra düz bir zemine arkası dönük çevirin. Sonra tek tek açarak eşini bulmaya çalışın. Bu hafıza geliştirici ve konuyu pekiştirici oyunu iki yada daha fazla kişi ile de oynayabilirsiniz. En çok kartı toplayan kazanır.

İmkanınız varsa kartları bastırdıktan sonra laminasyon yaptırabilirseniz daha uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz. İmkan yok ise poşet dosya içine koyarak ta dayanıklılığını arttırabilirsiniz. Arkasına varsa minik mıknatıslar yapıştırarak metal bir zemine yapıştırabilirsiniz.

Kelime kartlarını kullanarak dilbilgisi (grammar) çalışması yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Örneğin bir kartı seçip mesela (drink) What is she doing now? What does she do? vb. sorular sorarak hem dilbilgisi konularını pekiştirebilir hem de konuşma (speaking) aktivitesi yapabilir, yaptırabilirsiniz.

Bu çok yönlü kullanıma açık uygun fiyatlı ürünü kaçırmayın, hemen alın derim.

Seviye : Başlangıç (A1/ A2) İlkokul ve Ortaokul

Not : Dijital ürünü aldıktan sonra e-mailinize gelen linki tıklayarak ürünü indirebilir ve kullanabilirsiniz. Basılı ürün satışı yoktur. Kargo ile yollanmaz.

Ayrıca 2/3/4. Sınıf İngilizce derslerine bu web sayfasında İlkokul bölümünden ve bu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/playlist?list=PLSgpQDrUSYp9ZtblV9B6_9ylgm8L2j1Eu

Kanala abone olun. Ücretsizdir

- Reklam -

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz